لابتوب اسوس تي يو اف ايه رام 16 جيجا R7-7435HS - 512SSD
كود المنتج
170212101035022


ر.س.4,599.00
غير متوفر بالمخزن
- ASUS TUF Gaming A16 Advantage Edition
- Windows 11 Home
- 1-month trial for new Microsoft 365 customers. Credit card required.
- Dimension (W x D x H): 35.5 x 25.2 x 2.21 ~ 2.68 cm (13.98" x 9.92" x 0.87" ~ 1.06")
- Weight: 2.20 Kg (4.85 lbs)
- Graphic Wattage: up to 95W(SmartShift)
- Graphic Memory: 8GB GDDR6
- Response Time (G2G): 7ms
- Refresh Rate: 144Hz
- Viewing Angle: 85/85/85/85
- Panel Tech: Value IPS-level
- Contrast Ratio: 1000:1
- Brightness: 300nits
- NTSC %: 45%
- Surface texture of display: Anti-glare display
- Adaptive-Sync technology: FreeSync Premium
- DIMM Memory: 8GB DDR5-4800 SO-DIMM *2
- Memory Slot: 2x SO-DIMM slots
- Memory Max: 32GB
- M.2 slots support either SATA or NVMe: 2
- LAN: 10/100/1000 Mbps
- Wireless: Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth® 5.3 Wireless Card (*Bluetooth® version may change with OS version different.), Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth® 5.2 Wireless Card, (*Bluetooth® version may change with OS upgrades.)
- I/O Ports: 1x RJ45 LAN port, 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C (data speed up to 10Gbps), 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C with support for DisplayPort™ / power delivery (data speed up to 10Gbps), 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (data speed up to 5Gbps)
- Display output: 1x HDMI 2.1 FRL
- Camera: 720P HD camera
- Mic: Built-in array microphone
- Keyboard Type: Backlit Chiclet Keyboard Single Light
- Speakers: 2-speaker system
- Audio Tech: AI noise-canceling technology, Dolby Atmos, Hi-Res certification (for headphone)
- Audio: 1x 3.5mm Combo Audio Jack, Built-in array microphone
- Antivirus: McAfee® 30 days free trial
- Battery: 90WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion
- Fast charging: Recharge from 0-50% in 30 minutes
- Power: ø6.0, 240W AC Adapter, Output: 20V DC, 12A, 240W, Input: 100~240C AC 50/60Hz universal
تصنيفات: المنتجات, أجهزة الكمبيوتر, لابتوب, GTIN Products, أسوس, العلامات التجارية, عروض العيد
| كود المنتج | 170212101035022 |
|---|---|
| الموديل | FA617NSR-RL077W |
| العلامة التجارية | أسوس |
| apply VOUCHER | نعم |
| ضمان الجهاز | 2 |
| Eligible For Mispay | لا |
| اللون | عاصفة رملية |
| الذاكرة العشوائية | 16GB |
| سعة التخزين | 512GB PCIe® 4.0 NVMe™ M.2 SSD |
| مقاس الشاشة | 16-inch, FHD+ |
| دقة الشاشة | 1920 * 1200 |
| بيانات المعالج | AMD Ryzen™ 7 7435HS Mobile Processor 3.1GHz (20MB Cache, up to 4.5 GHz, 8 cores, 16 Threads) |
| نظام التشغيل | Windows 11 Home |
| كارت الشاشة | AMD Radeon™ RX 7600S, up to 95W(SmartShift), 8GB GDDR6 |
| سعة البطارية | 90WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion |








تسجيل الدخول