اسوس، لابتوب تي يو اف للالعاب، كور اي 7- 13620 اتش، 16 جيجا، 512 جيجا، 15.6 بوصة، ويندوز 11، رمادي
كود المنتج
170212101035028


ر.س.4,899.00
غير متوفر بالمخزن
- ASUS TUF Gaming F15
- Windows 11 Home
- 1-month trial for new Microsoft 365 customers. Credit card required.
- Dimension (W x D x H): 35.4 x 25.1 x 2.24 ~ 2.49 cm (13.94" x 9.88" x 0.88" ~ 0.98")
- Weight: 2.20 Kg (4.85 lbs)
- Intergrated GPU: Intel® Iris Xᵉ Graphics
- Discrete/Optimus: MUX Switch + NVIDIA® Advanced Optimus
- Graphic Wattage: 2420MHz* at 140W (2370MHz Boost Clock+50MHz OC, 115W+25W Dynamic Boost)
- Graphic Memory: 6GB GDDR6
- Refresh Rate: 144Hz
- Viewing Angle: 85/85/85/85
- Panel Tech: Value IPS-level
- Contrast Ratio: 1000:1
- Brightness: 250
- NTSC %: 72%
- SRGB %: 100%
- Adobe %: 75.35%
- Surface texture of display: Anti-glare display
- Adaptive-Sync technology: G-Sync
- DIMM Memory: 16GB DDR5-4800 SO-DIMM
- Memory Slot: 2x SO-DIMM slots
- Memory Max: 64GB
- Multi-channel memory technology: Support dual channel memory technology
- M.2 slots support either SATA or NVMe: 2
- LAN: 10/100/1000 Mbps
- Wireless: Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth® 5.2 Wireless Card (*Bluetooth® version may change with OS version different.)
- I/O Ports: 1x RJ45 LAN port, 1x Thunderbolt™ 4 with support for DisplayPort™ (data speed up to 40Gbps), 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C with support for DisplayPort™ / power delivery / G-SYNC (data speed up to 10Gbps), 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (data speed up to 5Gbps)
- Display output: 1x HDMI 2.1 FRL
- Camera: 720P HD camera
- Mic: Built-in array microphone
- Keyboard Type: Backlit Chiclet Keyboard 1-Zone RGB
- Speakers: 2-speaker system
- Audio Tech: AI noise-canceling technology, Dolby Atmos, Hi-Res certification (for headphone), Support Microsoft Cortana near field/far field (Microsoft service suspended in spring of 2023.)
- Audio: 1x 3.5mm Combo Audio Jack, Built-in array microphone
- Antivirus: McAfee® 30 days free trial
- Battery: 90WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion
- Fast charging: Recharge from 0-50% in 30 minutes
- Power: ø6.0, 240W AC Adapter, Output: 20V DC, 12A, 240W, Input: 100~240C AC 50/60Hz universal
تصنيفات: GTIN Products, أجهزة الكمبيوتر, لابتوب, أسوس, العلامات التجارية, المنتجات
| كود المنتج | 170212101035028 |
|---|---|
| الموديل | FX507VU-LP141W |
| العلامة التجارية | أسوس |
| apply VOUCHER | نعم |
| ضمان الجهاز | 2 |
| Eligible For Mispay | لا |
| اللون | رمادي |
| الذاكرة العشوائية | 16GB |
| سعة التخزين | 512GB PCIe® 4.0 NVMe™ M.2 SSD |
| مقاس الشاشة | 15.6-inch FHD |
| دقة الشاشة | 1920 * 1080 |
| بيانات المعالج | 13th Gen Intel® Core™ i7-13620H Processor 2.4 GHz (24M Cache, up to 4.9 GHz, 10 cores: 6 P-cores and 4 E-cores) |
| نظام التشغيل | Windows 11 Home |
| كارت الشاشة | NVIDIA® GeForce RTX™ 4050 Laptop GPU (194 AI TOPs) |
| سعة البطارية | 90WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion |








تسجيل الدخول