اسوس، تي يو اف للألعاب ايه 15، ايه ام دي رايزن- 7435 اتش اس، 16 جيجا، 512 جيجا، اس اس دي، 15.6 بوصة، اسود
كود المنتج
170212101035016


ر.س.3,598.99
غير متوفر بالمخزن
- ASUS TUF Gaming A15
- Windows 11 Home
- 1-month trial for new Microsoft 365 customers. Credit card required.
- Dimension (W x D x H): 35.9 x 25.6 x 2.28 ~ 2.45 cm (14.13" x 10.08" x 0.90" ~ 0.96")
- Weight: 2.30 Kg (5.07 lbs)
- Intergrated GPU: AMD Radeon™ Graphics
- Discrete/Optimus: Discrete
- Graphic Wattage: Up to 1675MHz at 60W (75W with Dynamic Boost)
- Graphic Memory: 4GB GDDR6
- Refresh Rate: 144Hz
- Viewing Angle: 85/85/85/85
- Panel Tech: Value IPS-level
- Contrast Ratio: 1000:1
- Brightness: 250nits
- NTSC %: 45%
- SRGB %: 62.5%
- Adobe %: 47.34%
- Surface texture of display: Anti-glare display
- Adaptive-Sync technology: Adaptive-Sync
- DIMM Memory: 8GB DDR5-4800 SO-DIMM *2
- Memory Slot: 2x SO-DIMM slots
- Memory Max: 64GB
- M.2 slots support either SATA or NVMe: 2
- LAN: 10/100/1000 Mbps
- Wireless: Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth® 5.3 Wireless Card (*Bluetooth® version may change with OS version different.)
- I/O Ports: 1x RJ45 LAN port, 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C with support for DisplayPort™ (data speed up to 10Gbps), 3x USB 3.2 Gen 1 Type-A (data speed up to 5Gbps)
- Display output: 1x HDMI 2.1 TMDS
- Camera: 720P HD camera
- Mic: Built-in array microphone
- Keyboard Type: Backlit Chiclet Keyboard 1-Zone RGB
- Speakers: 2-speaker system
- Audio Tech: AI noise-canceling technology, DTS Audio Processing, Hi-Res certification (for headphone)
- Audio: 1x 3.5mm Combo Audio Jack, Built-in array microphone
- Antivirus: McAfee® 30 days free trial
- Battery: 48WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion
- Fast charging: Recharge from 0-50% in 30 minutes
- Power:ø6.0, 180W AC Adapter, Output: 20V DC, 9A, 180W, Input: 100~240V AC, 50/60Hz universal
تصنيفات: المنتجات, أجهزة الكمبيوتر, لابتوب, GTIN Products, أسوس, العلامات التجارية
| كود المنتج | 170212101035016 |
|---|---|
| الموديل | FA506NCR-HN044W |
| العلامة التجارية | أسوس |
| apply VOUCHER | نعم |
| ضمان الجهاز | 2 |
| Eligible For Mispay | لا |
| اللون | أسود |
| الذاكرة العشوائية | 16 GB |
| سعة التخزين | 512 GB |
| مقاس الشاشة | 15.6 Inches |
| دقة الشاشة | 1920*1080 |
| شاشة باللمس | لا |
| بيانات المعالج | AMD Ryzen™ 7 7435HS Mobile Processor 3.1GHz (20MB Cache, up to 4.5 GHz, 8 cores |
| نظام التشغيل | Windows 11 Home |
| كارت الشاشة | NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 Laptop GPU |
| سعة البطارية | 48WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion |








تسجيل الدخول