اسوس، لابتوب فيفو اس 14، 8 جيجا، 512 جيجا، اس اس دي، 14 بوصة، اوليد، فضي
كود المنتج
170212101035024


ر.س.2,999.00
غير متوفر بالمخزن
- ASUS Vivobook S14 OLED
- Windows 11 Home
- Non-Touch Screen
- Refresh rate: 60Hz refresh rate
- Brightness: 400nits
- Peak Brightness: 600nits HDR peak brightness
- Color gamut: 100% DCI-P3 color gamut
- Contrast ratio: 1,000,000:1
- VESA CERTIFIED Display HDR True Black 600
- Surface texture of display: Glossy display
- Low blue light: 65% less harmful blue light
- Screen-to-body ratio: 87%
- Expansion Slot(includes used): 1x M.2 2280 PCIe 4.0x4
- Total System Memory: LPDDR5X 8GB
- Front-facing camera: FHD camera with IR function to support Windows Hello With privacy shutter
- On board Wireless: Wi-Fi 6E(802.11ax) (Triple band) 2*2 + Bluetooth® 5.3 Wireless Card (*Bluetooth® version may change with OS version different.)
- Keyboard type: Backlit Chiclet Keyboard 1-Zone RGB without Num-key
- With Copilot key
- Touchpad: Precision touchpad
- I/O ports: 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (data speed up to 5Gbps), 2x USB 3.2 Gen 1 Type-C with support for display / power delivery (data speed up to 5Gbps), 1x HDMI 2.1 TMDS, 1x 3.5mm Combo Audio Jack, Micro SD card reader
- Audio: Smart Amp Technology, Built-in speaker, Built-in array microphone, harman/kardon (Mainstream)
- Voice control: with Cortana support
- Power: TYPE-C, 65W AC Adapter, Output: 20V DC, 3.25A, 65W, Input: 100-240V AC 50/60GHz universal
- Battery: 75WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion
- Weight (with Battery): 1.30 kg (2.87 lbs)
- Dimension (W x H x D): 31.05 x 22.19 x 1.39 ~ 1.59 cm (12.22" x 8.74" x 0.55" ~ 0.63")
- One-month trial for new Microsoft 365 customers. Credit card required.
- McAfee® 30 days free trial
تصنيفات: المنتجات, أجهزة الكمبيوتر, لابتوب, GTIN Products, أسوس, العلامات التجارية, عروض العيد
| كود المنتج | 170212101035024 |
|---|---|
| الموديل | M5406NA-QD081W |
| العلامة التجارية | أسوس |
| apply VOUCHER | نعم |
| ضمان الجهاز | 2 |
| Eligible For Mispay | لا |
| اللون | فضي |
| الذاكرة العشوائية | 8GB LPDDR5 |
| سعة التخزين | 512GB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD |
| مقاس الشاشة | 14 inch |
| دقة الشاشة | WUXGA (1920 x 1200) OLED 16:10 aspect ratio |
| شاشة باللمس | لا |
| بيانات المعالج | AMD Ryzen™ 5 7535HS Mobile Processor 3.3GHz (6-core/12-thread, 12MB cache, up to 4.55 GHz max boost) |
| نظام التشغيل | Windows 11 Home |
| كارت الشاشة | AMD Radeon™ Graphics |
| سعة البطارية | 75WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion |








تسجيل الدخول