اسوس، لابتوب فيفوبوك 15 جو، ايه ام دي، رايزن 5، 8 جيجا، 512 جيجا، اس اس دي، 15.6 بوصة، رمادي أخضر
كود المنتج
170212101035015


ر.س.2,499.00
غير متوفر بالمخزن
- ASUS Vivobook Go 15 OLED
- Windows 11 Home
- US MIL-STD 810H military-grade standard
- Non-touch screen
- Response time: 0.2ms response time
- Refresh rate: 60Hz refresh rate
- Brightness: 400nits
- Peak Brightness: 600nits HDR peak brightness
- Color gamut: 100% DCI-P3 color gamut
- Contrast ratio: 1,000,000:1
- Color depth: 1.07 billion colors
- Pantone: PANTONE Validated
- Surface texture of display: Glossy display
- Low blue light: 70% less harmful blue light
- Screen-to-body ratio: 84%
- Expansion Slot(includes used): 1x M.2 2280 PCIe 3.0x2
- Total System Memory: LPDDR5 8GB
- Front-facing camera: 720p HD camera With privacy shutter
- Wireless: Wi-Fi 5(802.11ac) (Dual band) 1*1 + Bluetooth® 5.1 Wireless Card (*Bluetooth® version may change with OS version different.)
- Keyboard type: Chiclet Keyboard
- Touchpad: Precision touchpad
- I/O ports: 1x USB 2.0 Type-A (data speed up to 480Mbps), 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A (data speed up to 5Gbps), 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C (data speed up to 5Gbps), 1x HDMI 1.4, 1x 3.5mm Combo Audio Jack, 1x DC-in
- Audio: SonicMaster, Built-in speaker, Built-in microphone
- Voice control: with Cortana voice-recognition support
- Power: ø4.5, 65W AC Adapter, Output: 19V DC, 3.42A, 65W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal
- Battery: 50WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion
- Weight (with Battery): 1.63 kg (3.59 lbs)
- Dimension (W x H x D): 36.03 x 23.25 x 1.79 ~ 1.79 cm (14.19" x 9.15" x 0.70" ~ 0.70")
- One-month trial for new Microsoft 365 customers. Credit card required.
- McAfee® 30 days free trial
تصنيفات: المنتجات, أجهزة الكمبيوتر, لابتوب, GTIN Products, أسوس, العلامات التجارية
| كود المنتج | 170212101035015 |
|---|---|
| الموديل | E1504FA OLED-0W |
| العلامة التجارية | أسوس |
| apply VOUCHER | نعم |
| ضمان الجهاز | 2 |
| Eligible For Mispay | لا |
| اللون | رمادي أخضر |
| الذاكرة العشوائية | 8 GB |
| سعة التخزين | 512GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD |
| مقاس الشاشة | 15.6-inch |
| دقة الشاشة | FHD (1920 * 1080) OLED 16:9 aspect ratio |
| شاشة باللمس | لا |
| بيانات المعالج | AMD Ryzen™ 5 7520U Processor 2.8GHz (6MB Cache, up to 4.3GHz, 4 cores, 8 Threads) |
| نظام التشغيل | Windows 11 |
| كارت الشاشة | AMD Radeon™ Graphics |
| سعة البطارية | 50WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion |








تسجيل الدخول