أسوس فيفو بوك بمعالج سنابدراجون X1 26 100، ذاكرة عشوائية 16 جيجابايت، سعة تخزين SSD 512 جيجابايت، شاشة 14 بوصة، نظام ويندوز 11، باللون الأزرق
كود المنتج
170212101035030


ر.س.2,899.00
غير متوفر بالمخزن
- ASUS Vivobook 14
- Windows 11 Home
- Non-Touch Screen
- IPS-level: IPS-level Panel
- Refresh rate: 60Hz refresh rate
- Brightness: 300nits
- Color gamut: 45% NTSC color gamut
- Surface texture of display: Anti-glare display
- Screen-to-body ratio: 87%
- Expansion Slot(includes used): 1x M.2 2280 PCIe 4.0x4
- Total System Memory: LPDDR5X 16GB
- Front-facing camera: FHD camera with IR function to support Windows Hello With privacy shutter
- Wireless: Wi-Fi 6E(802.11ax) (Triple band) 2*2 + Bluetooth® 5.3 Wireless Card (*Bluetooth® version may change with OS version different.)
- Keyboard type: Chiclet Keyboard With Copilot key
- I/O ports: 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (data speed up to 5Gbps), 2x USB 4.0 Gen 3 Type-C with support for display / power delivery (data speed up to 40Gbps), 1x HDMI 2.1 TMDS, 1x 3.5mm Combo Audio Jack
- Audio: SonicMaster, Smart Amp Technology, Built-in speaker, Built-in array microphone
- Voice control: N/A
- Power: TYPE-C, 65W AC Adapter, Output: 20V DC, 3.25A, 65W, Input: 100-240V AC 50/60GHz universal
- Battery: 50WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion
- Weight (with Battery): 1.49 kg (3.28 lbs)
- Dimension (W x H x D): 31.52 x 22.34 x 1.79 ~ 1.99 cm (12.41" x 8.80" x 0.70" ~ 0.78")
- One-month trial for new Microsoft 365 customers. Credit card required.
- McAfee® 30 days free trial
تصنيفات: المنتجات, أجهزة الكمبيوتر, لابتوب, أسوس, العلامات التجارية
| كود المنتج | 170212101035030 |
|---|---|
| الموديل | X1407QA-LY034W |
| العلامة التجارية | أسوس |
| apply VOUCHER | نعم |
| ضمان الجهاز | 2 |
| Eligible For Mispay | لا |
| الذاكرة العشوائية | 16GB |
| سعة التخزين | 512GB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD |
| مقاس الشاشة | 14" |
| دقة الشاشة | WUXGA (1920 x 1200) 16:10 aspect ratio |
| بيانات المعالج | Snapdragon® X X1 26 100 Processor (30MB Cache, up to 2.97GHz, 8 cores, 8 Threads) Qualcomm® Hexagon™ NPU up to 45TOPS |
| نظام التشغيل | Windows 11 Home |
| كارت الشاشة | Qualcomm® Adreno™ GPU |
| سعة البطارية | 50WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion |








تسجيل الدخول