أسوس ﭬيفو بوك Snapdragon® X X1 26 100 16GB 1TB 16" W11 رمادي
كود المنتج
170212101040012


ر.س.3,298.99
غير متوفر بالمخزن
- ASUS Vivobook S16
- Windows 11 Home
- US MIL-STD 810H military-grade standard
- Non-Touch Screen
- IPS-level: IPS-level Panel
- Refresh rate: 144Hz refresh rate
- Brightness: 400nits
- Color gamut: 100% sRGB color gamut
- Surface texture of display: Anti-glare display
- Screen-to-body ratio: 89%
- Expansion Slot(includes used): 1x M.2 2280 PCIe 4.0x4
- Total System Memory: LPDDR5X 16GB
- Front-facing camera: 1080p FHD camera With privacy shutter
- Wireless: Wi-Fi 6E(802.11ax) (Triple band) 2*2 + Bluetooth® 5.3 Wireless Card (*Bluetooth® version may change with OS version different.)
- Keyboard type: Backlit Chiclet Keyboard with Num-key & Copilot key
- I/O ports: 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (data speed up to 5Gbps), 2x USB 4.0 Gen 3 Type-C with support for display / power delivery (data speed up to 40Gbps), 1x HDMI 2.1 TMDS, 1x 3.5mm Combo Audio Jack
- Audio: Smart Amp Technology, Built-in speaker, Built-in array microphone
- Voice control: N/A
- Power: TYPE-C, 65W AC Adapter, Output: 20V DC, 3.25A, 65W, Input: 100-240V AC 50/60GHz universal
- Battery: 70WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion
- Weight (with Battery): 1.74 kg (3.84 lbs)
- Dimension (W x H x D): 35.70 x 25.07 x 1.59 ~ 1.79 cm (14.06" x 9.87" x 0.63" ~ 0.70")
- One-month trial for new Microsoft 365 customers. Credit card required.
- McAfee® 30 days free trial
تصنيفات: المنتجات, أجهزة الكمبيوتر, لابتوب, أسوس, العلامات التجارية
| كود المنتج | 170212101040012 |
|---|---|
| الموديل | S3607QA-PL018W |
| العلامة التجارية | أسوس |
| apply VOUCHER | نعم |
| ضمان الجهاز | 2 |
| Eligible For Mispay | لا |
| اللون | رصاصي |
| الذاكرة العشوائية | 16GB |
| سعة التخزين | 1TB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD |
| مقاس الشاشة | 16" |
| دقة الشاشة | 2.5K (2560 x 1600, WQXGA) 16:10 aspect ratio |
| بيانات المعالج | Snapdragon® X X1 26 100 Processor (30MB Cache, up to 2.97GHz, 8 cores, 8 Threads) Qualcomm® Hexagon™ NPU up to 45TOPS |
| نظام التشغيل | Windows 11 Home |
| كارت الشاشة | Qualcomm® Adreno™ GPU |
| سعة البطارية | 70WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion |








تسجيل الدخول