اسوس، زن بوك، الترا 7-155 اتش، 16 جيجا، 1 تيرا، اس اس دي، 14 بوصة، ويندوز 11، ازرق
كود المنتج
170212101040008


ر.س.4,599.00
غير متوفر بالمخزن
- ASUS Zenbook 14 OLED
- Windows 11 Home
- US MIL-STD 810H military-grade standard
- Non-Touch Screen
- IPS-level: IPS-level Panel
- Response time: 0.2ms response time
- Refresh rate: 120Hz refresh rate
- Brightness: 400nits
- Peak Brightness: 600nits HDR peak brightness
- Color gamut: 100% DCI-P3 color gamut
- Gamut mapping: Yes
- Contrast ratio: 1,000,000:1
- VESA CERTIFIED Display HDR True Black 600
- Surface texture of display: Glossy display
- Low blue light: 70% less harmful blue light
- SGS Eye Care Display: SGS Eye Care Display
- Screen-to-body ratio: 87%
- Expansion Slot(includes used): 1x M.2 2280 PCIe 4.0x4
- Total System Memory: LPDDR5X 16GB
- Front-facing camera: FHD camera with IR function to support Windows Hello With privacy shutter
- On Board Wireless: Wi-Fi 6E(802.11ax) (Triple band) 2*2 + Bluetooth® 5.3 Wireless Card (*Bluetooth® version may change with OS version different.)
- Keyboard type: Backlit Chiclet Keyboard
- I/O ports: 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A (data speed up to 5Gbps), 2x Thunderbolt™ 4 with support for display / power delivery (data speed up to 40Gbps), 1x HDMI 2.1 TMDS, 1x 3.5mm Combo Audio Jack
- Audio: Smart Amp Technology, Built-in speaker, Built-in array microphone, harman/kardon (Premium)
- Voice control: N/A
- Power: TYPE-C, 65W AC Adapter, Output: 20V DC, 3.25A, 65W, Input: 100-240V AC 50/60GHz universal
- Battery: 75WHrs, 2S2P, 4-cell Li-ion
- Weight (with Battery): 1.20 kg (2.65 lbs)
- Dimension (W x H x D): 31.24 x 22.01 x 1.49 ~ 1.49 cm (12.30" x 8.67" x 0.59" ~ 0.59")
- One-month trial for new Microsoft 365 customers. Credit card required.
- McAfee® 30 days free trial
تصنيفات: المنتجات, أجهزة الكمبيوتر, لابتوب, GTIN Products, أسوس, العلامات التجارية
| كود المنتج | 170212101040008 |
|---|---|
| الموديل | UX3405MA-PP016W |
| العلامة التجارية | أسوس |
| apply VOUCHER | نعم |
| ضمان الجهاز | 2 |
| Eligible For Mispay | لا |
| اللون | أزرق |
| الذاكرة العشوائية | 16 GB |
| سعة التخزين | 1TB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD |
| مقاس الشاشة | 14 inch, WUXGA |
| دقة الشاشة | 3K (2880 x 1800) OLED 16:10 aspect ratio |
| شاشة باللمس | لا |
| بيانات المعالج | "Intel® Core™ Ultra 7 Processor 155H 1.4 GHz (24MB Cache, up to 4.8 GHz, 16 cores, 22 Threads) Intel® AI Boost NPU up to 11TOPS" |
| نظام التشغيل | Windows 11 Home |
| كارت الشاشة | Intel® Arc™ Graphics |
| سعة البطارية | 75WHrs, 2S2P, 4-cell Li-ion |








تسجيل الدخول